Gdy łapie leń - jak się motywować?

29-09-2020, 10:27 Porady dla dziecka i rodzica

Istnieje wiele czynników, które powodują spadek motywacji. Często pogoda na dworze nie zachęca do wyjścia na dwór i sprawia że jesteśmy senni, a czasem zwyczajnie nie mamy na nic ochoty.   Jednak okres jesienno-zimowy nie wróży słonecznych dni, co nie może oznaczać, że na dobre pożegnamy się z aktywnością fizyczną! Ponadto w tym okresie warto znaleźć siłę na naukę, jak i na dobre treningi.  Dlatego przychodzimy z pomocą i w tym artykule przekażemy wam, jak skutecznie motywować się do działania!

Pozytywne myślenie

Zacznijmy od tego, że nasze nastawienie ma duże znaczenie i wpływa na wiele obszarów działania. Jeżeli nieustannie będziemy myśleć, o tym jak dana czynność jest ciężka, nigdy nie nabierzemy ochoty do jej zrobienia. Dlatego cenne jest szukanie korzyści np. kiedy dopada nas leń i nie mamy ochoty na trening, możemy pomyśleć sobie, jakie są pozytywne strony treningu. Po zajęciach sportowych na pewno będziemy mieć więcej energii, zobaczymy się z przyjaciółmi i nasz humor może zmienić się na lepsze. To samo  tyczy się odrabiania lekcji. Jeżeli wykonamy pracę domową, nie będziemy mieć zaległości i nie damy możliwości na to, by  wpadła słabsza oceny. Im szybciej zabierzemy się za szkolne obowiązki, tym będziemy mieć więcej czasu na inne rzeczy.

Trening może być nawykiem

Warto dążyć do tego, żeby dane czynności stały się nawykiem. Dzięki temu łatwiej będzie je wykonać. Niektóre zadania wykonujemy mechanicznie. Między innymi codziennie myjemy zęby, chodzimy do szkoły. Na pewno mamy wyznaczony dzień sprzątania. Idąc tym tokiem myślenia, możemy spróbować, aby niektóre nasze czynności stały się nawykiem, między innymi trening. Takie podejście spowoduje, że trening okaże się naturalną czynnością, którą wykonujemy regularnie.

Dobry plan

Być może dla niektórych sprawdzi się planowanie swoich działań. Warto układać obowiązki od najważniejszych (tych co musimy zrobić) do tych, które mogą być przesunięte w czasie. Jednak tworząc swój plan, trzeba pamiętać, żeby nasza lista była realna do wykonania. Na koniec dnia można weryfikować i sprawdzać z listy, to co udało się zrobić.

Inspiruj się

Często zdarza się tak, że oglądając filmy oparte na faktach zaczynamy interesować się daną historią bohatera. Może ona zadziwiać i sprawiać, że utożsamiamy się z postacią. Dowiadując się o drodze, jaką musiał pokonać dany piłkarz, by osiągnąć sukces, możemy zapragnąć i poczuć smak zwycięstwa na własnej skórze! Warto też inspirować się oglądając akcje meczowe na portalach społecznościowych.

Wzajemna motywacja

Ostatnią naszą radą jest znalezienie osoby, z którą można motywować się wzajemnie.  Często wspólne wsparcie pomaga w odnalezieniu motywacji, po to by nasze działania były skuteczniejsze. Kolejnym sposobem jest pilnowanie siebie nawzajem i weryfikowanie, czy udało się zrobić dane zadanie. Na pewno szukanie wspólnie motywacji jest ciekawsze, a  najtrudniejsze zadania przy boku przyjaciela mogą okazać się przyjemne! 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"